05

Анди Мъри победи лесно Фелисиано Лопес на US Open

Шотландецът Анди Мъри беше убедителен, като не допусна нито един пробив срещу Фелисиано Лопес

Шампионът Рафаел Надал остана доволен от най-добрата си победа до момента

Шотландецът Анди Мъри спечели убедително с 6:1, 6:4, 6:2 срещу испанеца Фелисиано Лопес мача си от третия кръг на US Open. Четвъртият в света британец показа сила и характер само ден след петсетовия си двубой с Робин Хаазе.

С шестата си победа от шест мача с Лопес Мъри показа, че има класата да спечели първата си титла от Големия шлем след трите финала до момента. Шотландецът не допусна нито един пробив в срещата.

“Винаги се наслаждавам на мачове срещу противници, които не се притесняват да излизат срещу мен за победа”, каза Мъри. Той направи 25 уинъра, но и едва 15 успешни излизания на мрежата от 35 опита.

В следващия кръг четвъртият в света играе с 22-годишния американец Доналд Йънг. Представителят на домакините, участващ с уайлдкард, отстрани убедително със 7:5, 6:4, 6:3 24-ия в схемата Хуан Инасио Чела от Аржентина.

Още двама американци продължават напред в надпреварата – Анди Родик и Джон Иснър. Шампионът от 2003 г., се наложи с 6:1, 6:4, 7:6 (5) над французина Жюлиен Бенето. Четвъртият американец Марди Фиш, който заема най-висока позиция в турнира, вече се класира за четвъртия кръг.

Защитаващият титлата си Рафаел Надал победи убедително с 6:1, 6:4, 7:6 (5) Давид Налбандиян от Аржентина. На пресконференцията след мача на испанеца му прилоша, но след масажа и хидратирането заяви, че е добре. “Доволен съм от развитието си през седмицата. Това беше най-добрият ми мач до момента”, каза Надал.