»

Sep
14

Анди Родик прекрати кариерата си

Тенис ампионът от 2009 година Дел Потро надигра с 6:7 (1), 7:6 (4), 6:2, 6:4 местния любимец Анди Родик. Американецът сложи край на кариерата си с този мач.

“Обичам всяка минута от кариерата ми. Пътят беше дълъг с много триумфи и разочарования, с много велики моменти”, заяви развълнуваният Родик. Американецът стигна още веднъж до финал в Ню Йорк, както и три пъти до спора за титлата на “Уимбълдън”, но във всички случаи беше победен от Федерер.

Срещата започна преди ден, но беше прекъсната от дъжда в Ню Йорк. 30-годишният Родик, шампион в US Open 2003 година, започна силно и спечели първия сет. Втората част отново беше решена с тайбрек, но в него Дел Потро стигна до 7:4.

Аржентинецът имаше предимство до края на мача и заслужено спечели. Той поведе с 4:0 гейма в третия сет, а в четвъртия постигна единствения пробив за 3:2 и след това му беше достатъчно да спечели подаванията си.