»

Jun
24

Анди Родик ще защитава титлата си в Бризбейн срещу Робин Сьодерлинг

Американецът Андри Родик направи 15 аса при победата си с 6:2, 4:6, 6:2 срещу Кевин Андерсън

Преглед на оригинала

Американецът Анди Родик се класира на финала на турнира в Бризбейн. Поставеният под номер две тенисист ще защитава титлата си срещу шведа Робин Сьодерлинг в надпреварата с награден фонд 422 300 долара.

Родик победи 6:2, 4:6, 6:2 южноафриканеца Кевин Андерсън за 1:53 часа. В услуга на американеца се оказа традиционно силният му сервис, с който постигна 15 аса.

Поставеният под номер две в схемата нямаше трудности в първия сет. Във втората част Андерсън се възползва от единствената си възможност за пробив в мача, за да изравни резултата. В решителния сет американецът поведе с 4:0 и отново стигна до 6:2.

Швецът Сьодерлинг спечели с 6:3, 7:5 срещу чеха Радек Щепанек за 82 минути. Водачът в схемата направи ранен пробив, с който поведе с 3:0 и след това спечели сета с 6:3.

Вторият сет беше по-оспорван. Сьодерлинг стигна до мачбол при 5:4 и свой сервис. Степанек се справи и дори стигна до пробив. Това беше първият неуспешен опит на шведа след 37 поредни спечелени сервис-гейма в турнира. Той обаче веднага върна пробива и след това спечели двубоя със 7:5.