»

Sep
05

Вознячки и Серина Уилямс продължават на US Open

Возняцки се класира за четвъртия кръг в девет от последните десет турнира от Големия шлем

Вознячки се класира за четвъртия кръг в девет от последните десет турнира от Големия шлем

Две от основните фаворитки за спечелването на тазгодишния US Open – Каролин Вознячки и Серина Уилямс се класираха за четвъртия кръг и продължават участието си в надпреварата без загубен сет.

Водачката в световната ранглиста и поставена под номер 1 в турнира имаше нужда от 96 минути, за да се справи с американката Ваня Кинг с 6:2, 6:4. Срещата започна с изненадващ пробив за представителката на домакините, но Вознячки изравни резултата още в следващия гейм. Последваха няколко гейма, в които двете успяваха да спечелят своите подавания, преди датчанката да поведе с 4:2 след пробив на нула.

След това световната номер 1 спечели пет поредни гейма, за да затвори първата част с 6:2 и да поведе с 3:0 във втория сет. Кинг успя да се върне в мача и намали до 3:2, но допусна нов пробив и при 2:5 трябваше да сервира за оставане в срещата. 22-годишната американка без проблем спечели подаването си и Вознячки получи възможност да затвори мача при свой сервис.

Кинг обаче отново стигна до пробив след страхотен бекхенд, който намери крайната линия – 4:5. В този момент американката поиска прекъсване, за да ползва услугите на физиотерапевт. Тази почивка обаче не оказа положителен ефект за нея и вместо да изравни резултата, тя позволи на Вознячки да стигне до два мач бола. Кинг успя да спаси първия, но след това изпрати топката в аут и даде победата на своята съперничка.

“Имала съм доста тежки мачове срещу нея и знаех, че и днес няма да е лесно. Знаех, че трябва да съм концентрирана през целия мач и да се боря за всяка точка. Беше доста ветровито и не можех да пласирам топката, където пожелаех. Затова не рискувах със силен сервис”, сподели след мача Вознячки.

Световната номер 1 се класира за четвъртия кръг за 9 път в последните 10 турнира от Големия шлем и достигна тази фаза на всички мейджър турнири през тази година. Тя обаче все още търси своята първа титла от Шлема. Тя ще се изправи срещу поставената под номер 15 Светлана Кузнецова в спор за място на четвъртфиналите.

Вознячки и Серина Уилямс продължават в четвърти кръг на US Open без загубен сет

Трикратната шампионка в Ню Йорк продължава без загубен сет

Трикратната шампионка от US Open Серина Уилямс победи поставената под номер 4 Виктория Азаренка с 6:1, 7:6 (5). Бившата номер 1 нямаше никакви проблеми в първия сет. Тя поведе набързо с 5:0 след пробиви във втория и четвъртия гейм и удържа преднината си до края.

Вторият сет беше много по-равностоен. Двете печелеха своите подавания в първите шест гейма. Тогава Уилямс стигна до пробив, който защити след това и получи възможност да сервира за мача. Азаренка обаче не се предаде. Тя отрази четири мачбола за американката и на свой ред проби за 5:5.

Така вторият сет влезе в тайбрек, в който резултатът вървеше точка за точка. При 5:5 Азаренка изпрати форхенд в мрежата и Уилямс стигна до петия си мачбол. Поставената под номер 28 американка се възползва от него и спечели мача

“Днес играх наистина добре. Направих всичко каквото трябваше и съм много доволна. Чувствам се фантастично”, сподели след победата Уилямс.

В спор за място на четвъртфиналите Уилямс ще се изправи срещу друга бивша номер 1 в света – Ана Иванови. Поставената под номер 16 сръбкиня победи Слоун Стивънс от САЩ с 6:3, 6:4.

Франческа Скиавоне също продължава в четвъртия кръг на турнира. Финалистката от “Ролан Гарос” победи изненадващо трудно с 5:7, 7:6 (5), 6:3 Шанел Шийпърс. Поставената под номер 7 италианка дори отрази мачбол във втория сет, но оцеля и направи обрат. В следващия кръг тя ще срещне Анастасия Павлюченкова, която поднесе поредната изненада при жените и отстрани бившата номер 1 Йелена Янкович с 6:4, 6:4.