»

Aug
21

Григор Димитров отпадна на Мастърса в Синсинати

Григор ДимитровБългаринът загуби от Давид Ферер (Испания) в мач от втория кръг на Мастърс турнира в Синсинати (САЩ).

Най-добрият български тенисист Григор Димитров (Wilson Pro Staff 95s) приключи участието си на турнира от сериите Мастърс в Синсинати с общ награден фонд 2 430 000 долара.

Димитров загуби двубоя срещу световния №6 Давид Ферер с 6:4, 1:6, 5:7. Българинът бе на крачка от историческа първа победа над тенисист, който е в ТОП 10 в световната ранглиста и влизане в ТОП 50.

Двубоят започна изключително добре за нашето момче. Хасковлията се възползва още от първата си възможност за пробив в мача и поведе с 3:1. При 5:2 Гришо се виждаше победител, което доведе до отпускане и Ферер се възползва от ситуацията. Испанецът намали до 4:5, но в десетия гейм Димитров спечели невероятна точка при ретур и затвори сета с 6:4!

Втората част мина под диктовката на Давид Ферер. Агресивната игра на испанеца разконцентрира Гришо, което доведе до изравняване на резултата след 6:1 в полза на Ферер.

В третия сет първата ни ракета стабилизира играта си и сервираше много силно, като на практика не даваше никакви шансове на съперника си. При изключително оспорвана битка Димитров пропусна две възможности за пробив и това оказа ключово значение за крайния резултат. При 6:5 за Ферер, той допусна изоставане от 0:40 в своя сервис-гейм и това означаваше три поредни мачбола за Ферер. Григор запази самообладание и успя да спаси и трите, но Ферер си спечели четвърти и този път не пропусна да го реализира.

Това бе първият двубой между двамата и продължи 2 часа и 23 минути. Григор направи 5 аса срещу 4 за испанеца. Ферер допусна цели 8 двойни грешки, а Григор – с 2 по-малко. Димитров реализира 2 пробива от 7 възможни, докато Ферер – 5 от 14.

В първия си мач в Синсинати българинът победи квалификанта Марсел Илхан от Турция с 6:3, 7:5.

Давид Ферер не бе играл от Уимбълдън насам, след като се контузи при падане от велосипед и Гришо имаше уникалната възможност да се възползва от това. Разбира се, Ферер също бе достатъчно амбициран да ознаменува завръщането си на корта със силна игра и победа.

Димитров си тръгва от турнира със 17,000 долара от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. Очаква се това да го отведе до рекордното за него място 52 в света. За съжаление нашето момче пропусна шанса си да дебютира в ТОП 50 на света.

В началото на следващата седмица Димитров ще участва на АТР турнира в Уинстън Салем, с награден фонд 553,125 долара. Гришо е поставен под №14 и ще започне надпреварата директно от втори кръг, където ще срещне победителя от двубоя между американеца Доналд Йънг и Микаел Берер (Германия).

Снимка: Getty Images