»

Sep
26

Григор Димитров победи Иван Додиг в Банкок

Григор Димитров победи Иван Додиг ще играе с французина Жил Симон във втория кръг

Най-добрият български тенисист Григор Димитров победи с 6:2, 7:5 хърватина Иван Додиг в първия кръг на турнира в Банкок. С успеха си над 37-ия в света хасковлията прекъсна серията си от три поредни загуби.

Григор Димитров изигра много убедителен първи сет. В него той сервираше уверено, а на два пъти успя да пробие съперника си.

Вторият сет беше по-оспорван. Иван Додиг поведе с 2:0 гейма, но българинът успя да изравни резултата. Димитров направи много важен пробив за 6:5 и след това спечели подаването си, с което постигна и победата в тои мач.

Следващият му съперник в турнира ще е победителят от мача между Ърнест Гулбис от Латвия – Симоне Болели от Италия.

Българският състезател спечели 20 точки за световната ранглиста и 10 235 долара от наградния фонд, който е 587 хил. долара. Интересното е, че Димитров отново ще играе с Додиг, като двамата ще са в един отбор в турнира на двойки. Те ще се изправят срещу италианците Симоне Болели и Фабио Фонини.