Oct
10

Григор Димитров се класира за втория кръг в Шанхай

Григор Димитров направи обрат в мача си с Марсел Илхан от Турция

Водещият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на турнира от сериите “Мастърс” в Шанхай. Хасковлията направи обрат за 2:6, 6:1, 6:4 в мача си с Марсел Илхан от Турция.

Димитров започна неубедително срещата. В първия сет Илхан беше по-съсредоточен и стигна до общо седем точки за пробив, като две от тях спечели. Българският тенисист имаше четири възможности да вземе подаването на съперника, но не успя. Така Илхан, заемащ 102-ото място в световната ранглиста, поведе в мача след 6:2.

Загубеният първи сет от квалификанта подейства стимулиращо за Димитров и той бързо подобри играта си. С ранен пробив той поведе с 3:0, като в същото време печелеше убедително сервис геймовете си. С добра игра българинът взе убедително сета с 6:1 след още един пробив и изравни.

Димитров проби съперника си още в първия гейм на третия сет. Тогава Илхан отговори веднага със същото и изравни. Българинът за втори път взе подаването на съперника си, като този път го затвърди при подаването си в четвъртия гейм и стигна до 3:1.

В този сет двамата показаха 100-процентова успеваемост при възможностите за пробив. До края обаче нямаше други такива шансове за никой от състезателите и Димитров заслужено взе сета с 6:4 и спечели мача.

20-годишният хасковлия постигна четвъртия си обрат за годината. Досега той беше спечелил само три мача от общо 21, в които беше загубил първия сет.

Българинът ще играе с Анди Родик във втория кръг. Американецът победи с 6:2, 3:6, 6:2 Йен-Сун Лу. С успеха си Димитров заслужи десет точки за световната ранглиста и 11 500 долара от наградния фонд.