"Далас" записа втора победа и изравни серията срещу "Маями"

Въпреки контузията Дирк Новицки отново беше познатият лидер на Далас

Въпреки контузията Дирк Новицки отново беше познатият лидер на “Далас”

[Rеuters]

Баскетболистите на “Далас маверикс” постигнаха втора победа срещу “Маями хийт” и изравниха резултата във финала на НБА до 2:2. Отборът от Тексас спечели трудно с 86:83 пред собствена публика в зала “Американ Еърлайнс”.

Двата тима изиграха четвърти пореден оспорван мач, като и в този разчитаха предимно на играта в защита. Над всички под двата коша беше центърът на “Далас” Тайсън Чандлър, който взе 16 борби, девет от които в нападение, като записа и 13 точки.

Звездата на тексасците Дирк Новицки игра с шина на средния пръст на лявата ръка, заради травмата която получи в мач №1, но въпреки това отново беше най-резултатен за своя отбор. Германското крило завърши с 21 точки, като спечели и 11 борби. Шон Мериън и включилият се от пейката Джейсън Тери добавиха съответно 16 и 17 точки за победата на “Далас”.

Много силен мач за гостите изигра Дуейн Уейд, който завърши с 32 точки, взе 6 борби, като четири от тях бяха в нападение, направи 2 асистенции и открадна 2 топки. Въпреки това гардът се провали в последните секунди, което лиши “горещите” от втора победа като гости. Крис Бош завърши с 24 точки, но беше с едва 9 от 19 при стрелбата от игра, а освен това направи и 4 грешки. Другата звезда в тима Леброн Джеймс също се представи под обичайното си ниво. Крилото вкара едва 8 точки, като пропусна и трите си опита от тройката и също допусна 4 грешки.

Двубоят започна силно за “Далас”, след като Дирк Новицки вкара първите три коша в мача за 6:0. Постепенно “Маями” изравниха играта и първата четвърт завърши при 21:21, а до края на полувремето гостите вече водеха в резултата. В тези минути играта на Новицки не вървеше и той изпусна 10 от 11 стрелби. Германецът седна на пейката към края на третата част, но “Маями” не успя да се откъсне в резултата и сигна само до 5 точки преднина преди заключителните 12 минути.

В последните секунди най-добрият баскетболист на “Маями” в мача Дуейн Уейд първо пропусна да вкара от наказателната линия, а след това не успя да организира добре атаката на своя отбор и принуди Майк Милър да стреля за 3 точки от невъзможна позиция. Това се оказа решаващо и след кош на Новицки 14 секунди преди края домакините поведоха с три точки, които успяха да задържат след два успешни наказателни изстрела на Джейсън Тери.

Следващят мач е в петък от 04:00 часа, като това ще бъде последното домакинство на “Далас” в серията. След това финалът се мести в Маями за шести и евентуално седми решаващ сблъсък.