»

Jul
28

Дел Потро на четвъртфинал на Farmers Classic в Ел Ей

Дел ПотроШампионът от US Open 2009 Хуан Мартин Дел Потро спечели в оспорвана битка срещу бившия №4 в света Джеймс Блейк (Америка) във втория кръг на Farmers Classic с 6-4, 7-6 (3) и се класира за четвъртфинал на турнира.

В преследване на третата си титла за сезона, втория в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Wilson Pro Tour BLX) спечели в два сета 6-4, 7-6 (3) победа над Джеймс Блейк от САЩ, за да достигне четвъртфинал на Farmers Classic 2011 в Лос Анджелис, Калифорния.

На Дел Потро му трябваше един час и 42 минути, за да спечели тази битка. Той има спечелени две титли до момента, и се надява да завърши сезон 2011 с връщане към топ 10 в класацията. Тази победа със сигурност ще го придвижи по-близо до целта.

След 44 минути игра, Дел Потро спечели първия сет с един пробив от четири възможни, който се оказа напълно достатъчен, за да стигне до успех в сета. В началото на втория сет той отново спечели подаването на противника си, но този път американецът намери начин да върне пробива, а в следващите няколко минути сервиращите успяваха да задържат подаванията си. Стигна се до тайбрек, в който Дел Потро поведе с 6-3, последва мощен сервис и ретур в мрежата, който реши спора в този двубой.

На четвърт финала, вторият в схемата Дел Потро ще срещне латвиеца Ернест Гулбис (Wilson Blade Tour BLX). Латвиеца се класира за четвъртфиналите след победа в два сета с 6-2, 6-4 над квалификанта Даниел Косаковски.

В останалите мачове на втория кръг, Йен-Сун Лу (Тайван) изненада третия в схемата Маркос Багдатис (Кипър) с 6-3, 6-4, а Райън Харисън (САЩ), победи друг американец Майкъл Ръсел с 6-3, 6-4.

Водачът в схемата и защитаващ титлата си Марди Фиш (Wilson Six One 95 BLX) ще срещне в четвъртък Жил Мюлер (Люксембург) в мач от втория кръг.