May
12

Джокович загуби от Типсаревич на синия клей в Мадрид

Новак Джокович

Световният номер 1 Новак Джокович стана поредната голяма жертва на синия клей вМадрид, след като в четвъртфиналите беше наигран от сънародника си Янко Типсаревия, който заема седма позиция в класирането.

Джокович обвини синята настилка за загуба си. Надал нападна влажния и мек син клей, след като загуби мача си от Фернандо Вердаско, въпреки че в третия сет водеше с 5:2. Първите двама в световната ранглиста заявиха, че не искат повече никога да играят на тези кортове и ако останат с този цвят няма да участват в турнира.

“Искам да забравя тази седмица, колкото е възможно по-бързо и да се преместя на истински клей. Не искам да виждам никого. Няма какво да дискутирам. Никакъв син корт за мен. Ако тази настилка остане тук, няма да се върна повече (в Мадрид)”, заяви Джокович след мача.

“Искам да поздравя Янко за страхотния мач, който изигра днес. Говорих с него и той се чувства наистина много добре на корта. Искам да му пожелая да извърви целия път до титлата. Мисля, че той може да го направи. Янко играе страхотно, няма никакво съмнение в това”, каза Джокович.

Типсаревич детронира шампиона Джокович на синия клей в Мадрид

В полуфиналите Типсаревич ще се бори с Роджър Федерер за титлата. Швейцарецът надигра петия в схемата Давид Ферер с 6:4, 6:4 и за седма поредна година се класира сред четирумата най-добри в Мадрид.

Ферер е доста изтощен от маратонския осминафинал с Николас Алмагро, в който спаси три мачбол и победи след 10:8 в тайбрека на третия сет. Федерер спечели 40 от 46-те разиграни точки при свой сервис и не даде нито една точка за пробив на испанеца.

От своя страна Ферер спечели едва 69% от разигравания при свой първи сервис и 46% при втори. Той спаси шест брейк пойнта, но все пак допусна по един пробив в двата сета, което беше достатъчно за швейцареца.

Седмият Томаш Бердих победи с 6:1, 6:2 лекота напълно изтощения Фернандо Вердаско, който изигра 190-минутен мач с Надал в осминафиналите. В спор за място за финал Бердих ще се изправи срещу номер 10 Хуан Мартин дел Потро.