»

Mar
16

Джокович и Дел Потро допълниха финалната четворка в Индиън Уелс

Двукратният шампион Новак Джокович се класира с лекота за полуфиналите на турнира от сериите “Мастърс” в Индиън Уелс. Световният номер 1 даде само четири гейма на осмия в ранглистата Жо-Вилфред Цонга за категоричната победа с 6:3, 6:1.

Сръбският тенисист се нуждаеше от едва 54 минути, за да достигне трети пореден полуфинал в считания за най-силен турнир извън Големия шлем. По този начин той остава без загуба през 2013 г., като удължи победната си серия до 22 мача.

“Мисля, че Джо не изигра един от добрите си мачове. Неговият сервис не работеше добре и това направи живота ми на корта много по-лесен. В същото време аз сервирах добре и използвах добре ширината на корта с ударите си”, заяви Джокович.

В полуфиналите той ще се изправи срещи Хуан Мартин дел Потро, който изненада олимпийския шампион Анди Мъри след трисетова победа с 6:7 (5), 6:3, 6:1. Аржентинецът се класира сред четирите най-добри в Индиън Уелс за втори път в кариерата си след 2011 г.

Мъри спечелу тайбрека на първия сет след изключително разиграване с 43 удара. Като цяло обаче той изигра доста слаб мач. Шотландецът стигна до първата си точка за пробив едва в третия сет, а в същото време направи нетипичните осем двойни грешки, последната от които при мачбол за Дел Потро.

“Беше много горещо, имаше много дълги разигравания. Понякога, когато краката ти са малко уморени, се случва да пропускаш сервиси, не успяваш да намериш тайминга в ударите си. Мисля, че това се случи днес”, коментира Мъри.

Във втория полуфинал ще се изправят правещият страхотно завръщане след дълго лечение на контузия Рафаел Надал и шестият в световната ранглиста Томаш Бердих.