Sep
06

Джокович и Федерер достигнаха четвъртфиналите на US Open

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович преодоля трудно Александър Дългополов и ще играе със сънародника си Янко Типсаревич

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на US Open. Сърбинът положи усилия, за да победи със 7:6 (14), 6:4, 6:3 Аленсандър Дългополов в една от най-трудните си срещи до момента.
Само първият сет продължи цели 76 минути. Украинецът дори имаше четири възможности да го спечели, но Джокович се справи. След това първият в схемата подобри значително играта си и заслужено спечели.
Джокович използваше много по-добре възможностите, които се откриваха пред него. Сърбинът направи пет пробива от седем шанса в мача, докато Дългополов стига само до два от шест възможности. Украинецът допусна и близо два пъти повече непредизвикани грешки – 44 срещу 25. Той обаче имаше превъзходство в уинърите – 25 срещу 13 за Джокович.
“Условията бяха тежки. За мен бе важно да спечеля първия сет и след това се успокоих”, каза победителят.
На полуфиналите в САЩ със сигурност ще има сърбин. В следващия кръг Джокович ще играе със сънародника си Янко Типсаревич, който победи със 7:5, 6:7 (3), 7:5, 6:2 испанеца Хуан Карлос Фереро.
“Странно е чувството да играеш срещу един от най-добрите си приятели. Янко се представя отлично и се намира в най-добрата си форма. Много е уверен”, добави Джокович.

Джокович стигна четвъртфиналите на US Open след оспорван мач

Швейцарецът Роджър Федерер постигна една от най-убедителните си победи в мача си с Хуан Монако

Много по-убедителен беше Роджър Федерер. Швейцарецът даде само три гейма на аржентинеца Хуан Монако за победата си с 6:1, 6:2, 6:0. Следващият съперник на Федерер ще е Жо-Вилфред Цонга. Французинът направи обрат за 6:4, 6:7 (5), 3:6, 6:4, 6:2 срещу американеца Марди Фиш в интересен мач, продължил 3:45 часа.