Jun
24

Джокович, Сьодерлинг и Дел Потро се класира за трети кръг на "Уимбълдън"

Новак Джокович няма загубен сет

Поставеният под номер 2 в основната схема сърбин Новак Джокович продължава без загубен сет на “Уимбълдън”, след като победи 203-сантиметровия южноафриканец Кевин Андерсон с 6:3,6:4, 6:2 и се класира за трети кръг.

Той игра на приливи и отливи, като редуваше красиви разигравания с грешки и не му бе необходимо да показва най-доброто от себе си.

“Аз съм наистина доволен от последните си два мача. Сега, за разлика от предишните ми участия на “Уимбълдън”, моето самочувствие е добро, аз вярвам в себе си, знам, че съм един от най-добрите и мога да победя всеки един”, каза 24 годишният сърбин след мача. В първите си срещи на “Уимбълдън” той показва, че се е възстановил след загубата от Роджър Федерер на полуфинала на “Ролан гарос”, когато швейцарецът му прекъсна фантастичната серия от 41 победи от началото на годината.

В трети кръг Джокович очаква Маркос Багдатис или Андреа Сепи.

Хуан Мартин Дел Потро спечели с 6:7(7), 6:1, 6:0, 6:4 доиграването на мача срещу Оливие Рокюс. Вчера аржентинецът загуби първия сет след 7:9 точки в тайбрека, като двубоят бе прекратен заради настъпилата тъмнина. Днес аржентинецът буквално отнесе противника си, давайки му само пет гейма в следващите три сета.

Така в четвърти кръг Дел Потро може да срещне Рафаел Надал, ако преди това испанецът победи Жил Мюлер, а аржентинецът се справи в Жил Симон

В един от най-атрактивните двубои от началото на турнира, Робин Сьодерлинг обърна мача от 0:2 сета срещу шампионът от 2002 г. Лейтън Хюит и се поздрави с победата след 6:7(5), 3:6, 7:5, 6:4, 6:4.

Хюит игра перфектно в първите два сета, но при 5:6 в третата част, когато нервите на австралиеца не издържаха и  Сьодерлинг спечели за първи път подаването на противника си, а с това и третия сет и играта му тръгна.