»

Sep
27

Загуба за Пиронкова в Токио

Пиронкова трябваше да изигра два мача в един ден и умората си каза думата във втория срещу Звонарьова

Цветана Пиронкова отпадна във втория кръг на турнира на твърди корт в Токио с награден фонд 2.05 млн. долара. Най-добрата българска тенисистка загуби с 5:7, 0:6 от номер 4 в световната ранглиста Вера Звонарьова.

Пиронкова започна много силно двубоя. Тя успя да направи пробив в подаването на рускинята и при 5:4 получи възможност да сервира за спечелването на първия сет. Оттук обаче започнаха проблемите на българската тенисистка.

45-ата в света допусна пробив, а до края на мача не спечели нито един гейм. Звонарьова, която се възползва от възможността да се върне в първия сет, не остави никакви шансове на българката.

Тя завърши мача с пет аса и 79% спечелени точки от първи сервис. Пиронкова не успя да направи нито една директна точка от сервис, а при първото си подаване спечели едва 53% от точките. В крайна сметка Звонарьова направи пет пробива срещу само един за Пиронкова и спечели 72 от общо 118 точки в мача.

По-рано през деня българската тенисистка трябваше да доиграе своя мач от първия кръг срещу Жизела Дулко. Това беше и една от основните причините за големия срив в играта й в края на първия сет.

Двубоят на Пиронкова с аржентинката беше прекъсван два пъти заради дъжд. Първо срещата беше спряна при резултат 5:5 в първия сет. Двете тенисистки се върнаха малко по-късно на корта, но изиграха само два гейма и при 6:6 и 3:2 в полза на българката в тайбрека отново трябваше да се приберат.

По-рано днес мачът беше подновен, а Пиронкова беше повече от убедителна. Тя взе четири поредни точки, а с това и тайбрека в първия сет. Във втората част българката даде само един гейм на своята съперничка и след 7:6, 6:1 спечели първа победа от три мача срещу Дулко. Загубата срещу Звонарьова пък беше втора при четвъртия двубой между двете.