»

Aug
20

Надал преодоля Вердаско в Синсинати

Вторият в световната ранглиста Рафаел Надал се класира на четвъртфиналите в Синсинати

Reuters

Фернандо Вердаско спаси четири мачбола на сънародника си, но при петия Надал успя

Reuters

Испанският тенисист Рафаел Надал победи със 7:6 (5), 6:7 (4), 7:6 (9) сънародника си Фернандо Вердаско в оспорван двубой от третия кръг на турнира от сериите “Мастърс” в Синсинати. Двамата изиграха три тайбрека във всеки сет, но вторият в световната ранглиста стигна до успеха.

Вердаско спаси четири мачбола, но бившият водач в световната ранглиста все пак победи след три часа и половина. Надал остана далеч от най-добрите си игри, като действаше разконцентрирано на моменти.

“Много тежък мач. Не играх така, както ми се искаше. Понякога е добре да изстрадаш победата на корта. Подобен мач вероятно ще ми помогне за следващите срещи”, заяви Надал.

Шампионът от 2008 година Анди Мъри също достигна четвъртфиналите. Шотландецът се наложи с 6:2, 7:5 над 50-ия в света Алекс Богомолов. Така Мъри взе реванш от американеца за изненадващата си загуба през март в Маями.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович беше убедителен при успеха си с 6:3, 6:3 в мача с Радек Щепанек. Сърбинът заслужено спечели само за 90 минути. Това беше 55-ата му победа през годината при само една загуба – от Роджър Федерер на полуфинала на “Ролан Гарос”. Джокович триумфира с рекордната пета титла от “Мастърс” в един сезон в Монреал преди седмица.

На четвъртфиналите в Синсинати продължават още седмият в схемата Марди Фиш от САЩ, който победи  със 7:5, 7:5 французина Ришар Гаске и чехът Томаш Бердих, надиграл с 6:2, 6:2 испанеца Николас Алмагро.