03

Новак Джокович пусна само два гейма на аржентинец

В края на мача Джокович (на снимката) и Берлок играха за публиката

Reuters

Световният номер 1 Новак Джокович спечели най-убедителната си победа от началото на сезона и дори беше близо до това да я постигне без загубен гейм.

Сърбинът беше безапелационен с аржентинеца Карлос Берлок и след 6:0, 6:0, 6:2 се класира за третия кръг на US Open.

74-ият в света загуби с достойнство, като с набъбването на резултата в края на мача се включи в шоуто на Джокович и двамата показаха атрактивна игра за публиката.

Интересното е, че Берлок не защити нито едно от своите подавания и взе единствените си два гейма с пробиви срещу лидера в световната ранглиста. Това спаси аржентинеца и той се размина с първата загуба на нула в мач от Големия шлем за последните 18 години. В следващата фаза на US Open Джокович ще срещне руснака Николай Давиденко.

“Първите два сета бяха идеални, не мога да играя по-добре, заяви 24-годишният сърбин. – Завършвах точките си точно когато трябваше. Направих много печеливши удари, сервисът ми беше добре, връщах по чудесен начин. Чувствах се фантастично на корта. Забавно е да играеш такъв добър тенис.” Равносметката за Джокович от началото на сезона показва 59 победи и едва 2 загуби, втората от които след отказване заради травма.

Федерер ще играе с Марин Чилич в трети кръг

Reuters

Не толкова категорично, но също много убедително напред продължава и Роджър Федерер. Швейцарецът не остави никакви шансове на Дуди Села от Израел и го отстрани с 6:3, 6:2, 6:2 за само 77 минути игра.

Номер 3 в света беше безгрешен в подаванията си и не позволи на своя съперник да го затрудни. Федерер вече има 225 победи в турнири от Големия шлем и се изкачи на второ място по показателя след Джими Конърс с 233.

В третия кръг петкратният шампион на US Open ще играе с Марин Чилич, който се класира надпред след победа в стила на Джокович. Хърватинът се разправи набързо с младия талант Бърнард Томич и му даде само 3 гейма след 6:1, 6:0, 6:2. В следващия кръг Чилич ще се бори за първата си победа над Федерер в третия мач помежду им.