»

Jun
24

Ферер отстрани Надал от Australian Open

Испанецът Давид Ферер стигна полуфиналите на първия за годината турнир от Големия шлем

Преглед на оригинала

Испанецът Рафаел Надал изненадващо отпадна още на четвъртфиналите на Australian Open. Шампионът от 2009 г. загуби с 4:6, 2:6, 3:6 от сънародника си Давид Ферер.

Водачът в световната ранглиста почувства проблеми още през първия сет, но все пак продължи и доигра мача. Загубата от Ферер попречи засега да осъществи мечтата си да спечели последователно четирите титли от турнирите от големия шлем.

Първият сет беше изпълнен с пробиви. Най-напред Ферер стигна до 2:0, като спечели подаването на Надал. Първият поставен в схемата веднага върна пробива. При 1:3 Надал поиска медицинско прекъсване. Впоследствие показа мъжество и направи пробив за 4:5 при сервис гейма на съперника си за спечелването на сета.

В следващите две части беше видимо, че с добрата си игра и с проблемите на съперника си Ферер успя да постигне изненадата. Той се класира на полуфиналите, където ще срещне шотландеца Анди Мъри. В другата среща един срещу друг се изправят вторият и третият в света Роджър Федерер и Новак Джокович.

Досега най-доброто класиране на Ферер беше участие в полуфиналите на Откритото първенство на САЩ през 2007 г. За Надал това беше една от най-тежките му загуби в турнир от Големия шлем. Сега той спечели само девет гейма. Най-тежкото му поражение е от полуфиналите на US Open от 2009 г., когато взе едва шест гейма срещу Хуан Мартин дел Потро.

След мача Ферер поздрави сънародника си за мъжеството и му благодари, че е изиграл целия мач.