»

Jul
28

Шарапова започва с победа в Станфорд

Шарапова Станфорд 2011Мария Шарапова евентуално ще се изправи срещу Серина Уилямс на четвъртфинала на турнира Bank of the West в Станфорд, Калифорния.

Втората в основната схема Мария Шарапова започна с победа участието си на турнира в Станфорд. В среща от втори кръг Маша се наложи с 6-2, 2-6, 6-4 над Даниела Хантухова (Словакия) в един от “най-красивите” двубои за седмицата. Победата гарантира на Шарапова място на четвъртфинал, където може да се изправи срещу друга бивша №1 в света – Серина Уилямс (Wilson Blade Team BLX). За тази цел обаче американката ще трябва да спечели двубоя си с Мария Кириленко късно тази вечер.

“Чувствам се страхотно. Благодаря за подкрепата”, сподели Шарапова при излизането си от корта, което бе съпроводено с бурни овации от публиката.

“Серина или Кириленко? Загубих и от двете в последните ни срещи. Срещу Серина Уилямс никога не ти оставя време да си вземеш дъх. Тя не е играла от доста време, но въпреки това си остава голям шампион и опонент. Да не забравяме, че каквото и да се случи, в края на деня тя ще има 13 титли от Големия шлем, а аз – 3. Това говори много”, коментира Шарапова.

Мария Шарапова се ръкува с Даниела Хантухова след края на мача по време на тенис турнира Bank of the West в Станфорд, Калифорния, сряда, 27 юли, 2011 г. Снимка: Marcio Jose Sanchez / AP

Французойката Марион Бартоли също записа победа и се класира за четвъртфинал за седми път от началото на сезона. Бартоли се наложи с 6-4, 6-3 над Ребека Марино (Канада). Деветата в схемата французойка, която спечели турнира преди две години, има 18 победи в последните си 21 срещи.

“Обичам този турнир. Страхотно е, че се завърнах тук с победа. Взех реванш от Ребека, която ме победи миналата година в Кубек. Мисля, че се движех страхотно по корта. Удрях топката добре и се чувствам отпочинала, след като си взех почивка 3 седмици”, каза Бартоли след мача.

На четвъртфинала, Бартоли ще се изправи или срещу полякинята Урсула Радванска или срещу Аюми Морита от Япония. Морита стартира с победа с 6-3, 7-5 над седмата в схемата Ана Иванович.

В другите срещи поставената под №8 Диминика Цибулкова от Словакия победи американката Кристина МакХейл с 6-4, 2-6, 6-3, а Агниешка Радванска, се справи с представителката на китайско Тайпе Кай-Чен Чанг с 6-4, 3-6, 6-0.

“Беше ми трудно да играя. Не показах най-добрия си тенис и не е лесно да се печелят двубои като този”, сподели 20-ата в света Доминика Цибулкова.

Източник: tennis24.bg